Zakres i rodzaje świadczeń

Złota Przychodnia świadczy usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistyki z elementami rehabilitacji w oparciu o kontrakt z NFZ oraz usługi prywatne.

W naszej Przychodni w oparciu o kontrakt z NFZ działa Poradnia Medycyny Rodzinnej oraz Poradnia Ginekologiczno-Położnicza.

W Poradni Medycyny Rodzinnej przyjmują lekarze rodzinni „pierwszego kontaktu” oraz specjalista pediatra. Prowadzimy pełną opiekę pediatryczną nad noworodkiem, dzieckiem i młodzieżą.

GABINET SZCZEPIEŃ

Realizuje szczepienia w pełnym zakresie począwszy od szczepień w okresie noworodkowym do szczepień zalecanych . Wykonujemy także AUTOSZCZEPIONKI przydatne w szczególnie nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych u dzieci i dorosłych i bardzo skuteczne.

BAZA DIAGNOSTYCZNA

Pobieramy badania diagnostyczne laboratoryjne, wykonujemy badania ekg, spirometryczne, a także w pełnym zakresie badania usg w tym także badania przepływu krwi w tętnicach i żyłach oraz badania płodu w wersji trójwymiarowej 3D i 4D.

PORADNIA GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA

W ramach kontraktu z NFZ realizuje porady ginekologiczne, opiekę nad ciężarna, badania usg, badania cytologiczne, a także krioterapię nadżerek szyjki macicy.

W Poradni Medycyny pracy wykonujemy badania pracownicze profilaktyczne wstępne, okresowe i kontrolne, badania SANEPiD niezbędne do pracy przy żywności oraz badania kierowców wszystkich kategorii.

GABINET ZABIEGOWY 

Oferuje pełen zakres usług pielęgniarskich: iniekcje domięśniowe, podskórne i dożylne, opatrywanie ran, drobne zabiegi chirurgiczne np. usuwanie szwów pooperacyjnych.

GABINET FIZYKOTERAPII

Wykonuje zabiegi rehabilitacyjne: prądy selektywne, lampy na podczerwień łożko rehabilitacyjne.

Prądy selektywne to zabiegi które mają bardzo szerokie zastosowanie .Mogą być pomocne w schorzeniach kręgosłupa,obrzękach, niedokrwieniu i żylakach kończyn dolnych, migrenie, depresjach, nadkwasocie, leczeniu otyłości, astmie oskrzelowej, impotencji, nadciśnieniu, a także w rehabilitacji przy niedowładach, przykurczach i stwardnieniu rozsianym.

Lampy na podczerwień znajdują zastosowanie w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok czołowch i przynosowych.
Łóżko rehabilitacyjne JADE posiada unikalny układ masujący – wałki z profilowanymi rolkami wykonane z nefrytu kamienia półszlachetnego, który od wieków uważany jest na Dalekim Wschodzie jako źródło siły zyciowej chroniącej od wszelkich chorób, wytwarzającego naturalne promienie podczerwone, które przenikając w głąb ludzkiego ciała regenerują organizm uruchamiając w nim naturalne mechanizmy obronne. Rewelacyjne działanie łóżko zawdzięcza przede wszystkim co najmniej kilku zabiegom wykonywanym w jednym czasie podczas masażu: akupresura, promieniowanie podczerwone, masaż, termopunktura, jonizacja.

W ZŁOTEJ PRZYCHODNI w ramach usług prywatnych działa także PORADNIA CHIRURGII NACZYŃ z możliwością wykonania badania przepływu krwi w naczyniach, a także PORADNIA CHORÓB PIERSI.

Specjalnością ZŁOTEJ PRZYCHODNI jest profilaktyka schorzeń cywilizacyjnych: otyłości, miażdżycy i cukrzycy poprzez propagowanie właściwej diety, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W przychodni udzielają porad lekarze z wykształceniem w zakresie dietetyki oraz psycholog specjalizujący się w tzw. psychodietetyce pomagając dobrać właściwą dietę dla danej osoby.